Hankey Bannister Original Blend

Yazan: theviski
7084 görüntüleme
Viski: Hankey Bannister Original Blend
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Hankey Bannister
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Hankey Bannister markasının temelleri 1757 yılında şarap ve alkollü içecek firması olarak Londra John Street’te atılmıştır. Adını markanın kurucuları olan Bay Hankey ve Bennister’dan alan marka Balblair, Balmenach, Knockdhu, Pulteney ve Speyburn gibi damıtımevlerininde sahibi olan ve 1964 yılında kurulan Inver House Ditillers tarafından yönetilmektedir. Harmanlarında Lowland bölgesinden gelen tahıl viskileri ve Higland bölgesinden gelen malt viskileri kullanan marka, çekirdek ürün yelpazesinde Hankey Bannister Original Blend, Hankey Bannister Heritage Blend, Hankey Bannister 12, 21, 25 ve 40 ekspresyonlarını barıdırmaktadır.

Hankey Bannister Original Blend markanın çekirdek ürün yelpazesinde yer alan giriş ekspresyonudur. Hikayesi markanın da adını aldığı yaratıcıları Bay Hankey ve Bay Bennister’a uzanan viski 250 yıllık bir geçmişe sahiptir. %40 alkol oranı ile şişelenen ekspresyon, 2016 San Francisco World Spirits Competition’da Altın, International Wine & Spirits Competition 2016, 2017 ve 2018 de ise gümüş madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Aseton, vanilya, meşe, narenciye, çiçeksi ve şekerli kokular.

Skor: 64

Damak

Narenciye, vanilya, meşe, karanfil, tahıl ve çiçeksi tatlar.

Skor: 66

Bitiş

Kısa bir bitiş. Tahıl, vanilya ve narenciye aromaları.

Skor: 60

Genel

Hankey Bannister Orginal, bir zamanlar ülkemize gelmiş olan ancak son zamanlarda duty freelerden temin edebildiğimiz bir ekspresyon. Uygun fiyatıyla dikkat çeken Hankey Bannister Orginal yumuşak içimli ancak sahip olduğu profilleri biraz silik bir şekilde aktarıyor.

Skor: 63

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et