Guillon No:1 Single Malt

Yazan: theviski
524 görüntüleme
Viski: Guillon No:1 Single Malt
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: Guillon
Şişeleyici: Guillon
Köken: Fransa
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Guillon damıtımevi 1997 yılından beri viski üretiminde faaliyet gösteren bir firmadır. Tierry Guillon tarafından aile arazisine kurulan damıtımevinin olduğu bölgede açık su kaynağı bulunmadığı için üretim uzmanlar tarafından bulunan kaynak suyu ile gerçekleştirilmektedir. Damıtımevinin ekspresyonları kullanılmış beyaz ve kırmızı Fransız şarabı fıçılarında olgunlaştırılması ve bitiş verilmesi ile tanınmaktadır.

Guillon No:1 Single Malt, kullanılmış Sauternees şarap fıçılarında olgunlaştırılmış ve Banyuls şarap fıçılarında bitiş verilmiş bir ekspresyondur.

Tadım Notları

Burun

Kuru meyve, koyu meyve, olgun meyve, karamel, bal, limon, baharat ve kuru üzüm kokuları.

Skor: 66

Damak

Narenciye, yeşil üzüm, koyu meyve ve vanilya tatları.

Skor: 62

Bitiş

Kısa bir bitiş. Bal, limon, vanilya ve çiçeksi tatlar.

Skor: 59

Genel

Fransız’ların viski denemelerinin başlarındayken çıkarttıkları bir ekspresyon olduğu için çok yüksek beklentiye sahip değildim. Ancak şişeyi görünce tasarımından dolayı beklentim yükseldi. Kadehte ise işin rengi hiç öyle olmadı damak bitiş ve burun profilleri bir hayli zayıf. çok keyifli ve zengin bir içim sunmuyor. Bu arada denediğim şişe eski şişeleme idi.

Skor: 62

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et