Glen Turner 12

Yazan: theviski
4119 görüntüleme
Viski: Glen Turner 12
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Glen Turner
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

Bir damıtımevi olmayan Glen Turner firması 1981 yılında Fransız alkollü içki üreticisi La Martiniquaise tarafından İskoç viski operasyonlarını yönetmek için kurulmuştur. Firma bünyesinde Label 5, Sir Edward’s ve 2019 yılında satın aldıkları Cutty Sark harmanlarıyla birlikte, 2007 yılında satın alınan Glen Moray damıtımevi bulunmaktadır. Glen Turner markasıyla şişelenen tek malt viskiler muhtemelen Glen Moray damıtımevinden tedarik edilmektedir. Ancak bu konuyla ilgili bir bilgi paylaşılmamaktadır.

Glen Turner 12 İlk kez 1980’li yıllarda piyasaya sunulmuştur. Markanın şişelediği üç ekspresyondan içlerinde yaş belirten tek şişelemedir. 12 yıllık olgunlaştırma sürecinin tamamını ex-bourbon fıçılarda geçirmektedir. %40 alkol oranıyla şişelenen ekspresyon, içeriğinde renklendirici karamel içermekle birlikte, soğuk filtrasyon da uygulanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Karamel, kuru üzüm, kuru yemiş, olgun meyve, baharat, narenciye ve sirke kokuları.

Skor: 61

Damak

Vanilya, karamel, kuru meyve, baharat, narenciye, kuru yemiş ve odunsu tatlar.

Skor: 62

Bitiş

Orta süreli bir bitiş. Narenciye, baharat, kuru meyve ve karamel aromaları.

Skor: 60

Genel

Glen Turner 12 çok keyifli bir içim deneyimi sunamayan zayıf profillere sahip bir ekspresyon. Sülfürümsü ve çürük meyve notaları rahatsız edici seviyede karşılasada havalandıkça bu hoş olmayan profilleri azalıyor ancak geriyede çok fazla birşey kalmıyor.

Skor: 61

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et