Glen Scotia Victoriana

Yazan: theviski
641 görüntüleme
Viski: Glen Scotia Victoriana
Alkol Oranı: %51,5
Damıtım Evi: Glen Scotia
Şişeleyici: Glen Scotia
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Glen Scotia damıtımevi 1832 yılında Stewart Galbraith & Co firması tarafından Scotia adıyla kurulmuştur. 1928-1930 ve 1984-1989 yılları arasında kapalı kalan damıtımevi bu aralıklar dışında faaliyetlerine düzenli olarak devam etmiştir. 1999 yılında günümüzdeki sahibi Loch Lomond tarafından satın alınmıştır. Yılın altı haftası turbalı arpalardan üretim yapan tesis bunun dışında turbasız arpalardan üretim yapan damıtım evi yıllık 600.000 litre üretim kapasitesi bir adet düşük bir adet yüksek alkol imbiği ile gerçekleştirmektedir. Başdamıtımcısı 2008 yılından itibaren Iain Mcalister’dır.

Glen Scotia Victoriana ilk kez 2015 yılında piyasaya sunulmuştur. Olgunlaştırma sürecini ekstra yakılmış meşe fıçılarda geçirdikten sonra şeri fıçılarda bitiş verilmesi sonrasında renklendirme ve soğuk filtrasyon işlemleri uygulanmadan %51,5 alkol oranı ile fıçı gücünde şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Çam, kozalak, narenciye, baharat, yanık meşe, esmer şeker, nane ve is kokuları.

Skor: 87

Damak

Koyu meyve, is, narenciye, krem karamel, baharat, kuru meyve, kuru yemiş, kuru üzüm ve elma tatları.

Skor: 85

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Ahşap, karamel, narenciye ve bitter çikolata aromaları.

Skor: 86

Genel

Glen Scotia Victoriana kadehe il döküldüğünde burunda ve damakta yakıcı, ilk yudumda damak kurutan bir ekspresyon. Sahip olduğu farklı notaları net bir şekilde ifade eden Glen Scotia Victoriana kendi tarzını daha net ifade edemezidi sanırım.

Skor: 86

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et