Glen Scanlan

Yazan: theviski
5388 görüntüleme
Viski: Glen Scanlan
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Slaur Sardet
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Glen Scanlan ülkemizde yeni yeni görmeye başladığımız bir marka. 1964 yılında kurulan Glen Scanlan günümüzde, Fransız Slaur Sardet firması tarafından Avrupa ve Asya ağırlıklı olmak üzere 50 farklı ülkeye dağıtımını gerçekleştirmektedir. Şu anda ülkemizde sadece temel ekspresyonu bulunabilmektedir. Temel ekspresyon haricinde 5 yıllık, 12 yıllık, 21 yıllık ve peated ( turbalı ) ekspresyonlarıda bulunan Glen Scanlan’ın harmanları İskoç malt ve tahıl viskilerinden oluşmakla birlikte şişelemelerini yine dağıtımcısı olan Slaur Sardet tarafından Fransa’da gerçekleştirilmektedir.

Tadım Notları

Burun

Uhu, meşe, vanilya, baharat, meyan, acı vişne ve limon kokuları.

Skor: 69

Damak

Karamel, baharat, limon, kuru yemiş, meşe, muz, kuru meyve ve koyu meyve tatları.

Skor: 68

Bitiş

Kısa süreli bir bitiş. Limon, rutubet, kuru yemiş ve vanilya aromaları.

Skor: 60

Genel

Glen Scanlan aromaları zor farkettiğiniz yumuşak içimli ancak havalanmadan aromaları almakta zorlandıracak bir ekspreyon. Genç bir harman olduğunu ilk denemenizde sizlere net bir şekilde sunuyor.

Skor: 65

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et