Glen Grant 10

Yazan: theviski
1512 görüntüleme
Viski: Glen Grant 10
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glen Grant
Şişeleyici: Glen Grant
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 10

Glen Grant damıtımevi 1840 yılında Speyside bölgesinde Rothes kasabasında eski meslekleri kaçakçılık ve kaçak distilasyon olan John ve James Grant kardeşlerin legalize olmaya kararvermeleri ile kurulmuştur. 1972 yılına kadar ailede kalan damıtımevi o yıl Glenlivet ile birleşiyor ve Longmorn damıtımevi ile beraber The Glenlivet Distillers firmasını oluşturuyorlar. 2006 yılına gelindiğinde Campari Grup taradından satınalınan damıtımevi şu anda 4 adet imbikle yıllık 5,9 milyon litre üretim yapmaktadır.

Glen Grant damıtımevinin en çok satan ekspresyonlarından olan Glen Grant 10, olgunlaşma süresinin tamamını kullanılmış burbon fıçılarda geçiridikten sonra %40 alkol oranıyla şişeleniyor. Glen Grant 10, San Francisco World Spirits Competition 2013’te altın International Wine & Spirit Competition 2014’te gümüş madalya kazanıyor.

Tadım Notları

Burun

Karamel, elma, armut, bal, tereyağ, vanilya, meşe, narenciye, tahıl, çiçeksi ve bitkisel kokular.

Skor: 79

Damak

Vanilya, armut, elma, narenciye, limon ve bitkisel tatlar.

Skor: 74

Bitiş

Orta bir bitiş. Tahıl, vanilya, elma ve bitkisel aromlar.

Skor: 71

Genel

Glen Grant 10 ‘nın burunda güzel başlayan hikayesi malesef damakta ve bitişte burun profiline eşdeğer sonuçlanmıyor. Yumuşak içimli ve damağı yormayan bir yapıya sahip olan Glen Grant 10 denenmeyi hakediyor.

Skor: 75

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et