Glen Deveron 15

Yazan: theviski
603 görüntüleme
Viski: Glen Deveron 15
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Macduff
Şişeleyici: Macduff
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 15

Macduff damıtımevi Banffshire’daki Deveron nehrinin doğu kıyısında 1958 yılında kuruldu. Damıtımevinin su kaynağını Gelly Brun’dan alır.1972’de William Lawson Distillers damıtma tesisini satın aldı ve sekiz yıl sonra sırayla Martini Rossi tarafından satın alındı. William Lawson’ın görev süresi boyunca, Macduff’u, yılda on beş milyondan fazla şişeden fazla satılan çok popüler bir Scotch viski olan William Lawson karışımının bir parçası olarak kurdular. Aslında, Macduff viski uzun zamandan beri bir harmanlama ürünü olarak kullanılmaktadır. Buna rağmen Macduff, bazen Glen Deveron adı altında olsa da, hala tek bir malt olarak şişelenmektedir.

Glen Deveron 15 damıtımevinin az da olsa tek malt olarak şişelenen nadir ekspresyonlarından biri olarak yer alıyor.

Tadım Notları

Burun

İlk koklamamızla beraber iç açıcı notalarla karşılaşıyoruz. Limon , elma ve muz. Fazlasiyle meyveli ve tatlı.

Skor: 83

Damak

Damakta meyveli notalara bu sefer elma öncülük ediyor. Kremamsı ve akıcı. Badem ve derinden gelen çikolata. Portakal ve az miktar kahve.

Skor: 82

Bitiş

Orta ve odunsu bitiş.

Skor: 81

Genel

Keyifli bir highland viskisi diyebiliriz. Fazlasıyla tatlı notalar tatmin edici bir bitişle sonlanıp puanları topluyor.

Skor: 82

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et