Glen Breton 10

Yazan: theviski
418 görüntüleme
Viski: Glen Breton 10
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Glenora
Şişeleyici: Glenora
Köken: Kanada
Tip: Tek Malt
Yaş: 10

Glenora damıtımevi Kuzey Amerika’nın ilk tek malt viski üreten damıtımevi olarak dünyanın ilk ice wine (dondurma işlemi ile daha yoğun üzüm suyu elde edilerek yapılan bir şarap türü) fıçılarında olgunlaştırılmış viskilerini üretmektedir. Kanada’da yeni İskoçya anlamına gelen Nova Scotia bölgesinde kurulmuş olan damıtımevi, 1990 yılında Bruce Jardine tarafından kurulmuştur. 1994 yılında kökleri Cape Breton’a dayanan ve şu anki sahipleri tarafından alınan damıtımevi, ilk ekspresyonunu olan Glen Breton Rare’i piyasaya sürmüştür.

Glen Breton 10 Glenora damıtımevinin imza niteliğindeki ekspresyonu olarak 10 yıl boyunca Glenora damıtımevinin Elma bahçesinde Amerikan meşe fıçılarda olgunlaştırılıyor ve %43 alkol oranı ile şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Nane, vanilya, meşe, baharat, malt ve rutubet kokuları.

Skor: 55

Damak

Vanilya, nane, malt, narenciye, kuru yemiş ve çiçeksi tatlar.

Skor: 65

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Malt, narenciye ve vanilya aromaları.

Skor: 66

Genel

Glen Breton 10 denediğim ilk tek malt Kanada viskisi. Çok keyifli bir içim sunduğunu söyleyemeyeceğim ekspresyon zayıf profillere sahip olmasına rağmen bitişte bu profilleri beklenenden uzun olarak bizlere sunuyor.

Skor: 62

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et