Elsass Whisky Origine

Yazan: theviski
436 görüntüleme
Viski: Elsass Whisky Origine
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Lehmann
Şişeleyici: Lehmann
Köken: Fransa
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Elsass viskileri, 1850 yılında Joseph Lehmann tarafından Fransa’da kurulan ve 5 nesildir babadan oğula geçen Lehmann damıtımevinde 2013 yılında üretilmeye başlamıştır. Geleneksel damıtma yöntemleriyle adını duyuran damıtımevi, Elsass Whisky Origine, Elsass Whisky Gold ve Elsass Whisky Premium adında üç farklı ekspresyon üretiyor.yüzde yüz arpa maltını iki kere distile ederek 7 yıl boyunca Bordeaux şarap fıçılarında yıllandırıyor.

Elsass Whisky Origine 2013 yılında üretilmeye yüzde yüz arpa maltını iki kere distile ederek 7 yıl boyunca Bordeaux şarap fıçılarında yıllandırılmasının ardından %40 alkol oranıyla şişelenen bir viski.

Tadım Notları

Burun

Aseton, üzüm, malt, kuru yemiş, narenciye, limon, karabiber ve vanilya kokuları.

Skor: 75

Damak

Narenciye, vanilya, yeşil üzüm, kırmızı elma ve nane tatları.

Skor: 76

Bitiş

Orta Süreli bir bitiş. Baharat, nane, vanilya ve yeşil üzüm aromaları.

Skor: 72

Genel

Dünya viskilerini denemek her zaman bana keyif vermiştir. Fransız viskilerine bakış açınızı değiştirecek bir ekspresyon değil. Yumuşak yapılı Beyaz bordo şarabı fıçılarından aldığı karakterleri bizlere ifade eden ancak bu ifadeyi sönük şekilde yapan bir ekspresyon.

Skor: 74

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et