Dimple Golden Selection

Yazan: theviski
15499 görüntüleme
Viski: Dimple Golden Selection
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Dimple
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: YBV

Dimple markasının hikayesi John Haig tarafından 1824 yılında Cameronbridge’de Haig damıtımevinin kurulması ile başlıyor. Damıtıevinin sahibi john Haig’in deneysel olarak farklı tip viskileri harmanlaması sonucu 1893 yılında Dimple ortaya çıkıyor. Farkedilir şişe tasarımına sahip olan Dimple markası , 1950, 1960 yıllarında Ian Fleming’in ünlü 007 James Bond romanlarında James bond’un viskisi olarak karşımıza çıkıyor. Breaking Bad dizisinin son bölümünde ise Walter White karakterinin son içkisi olarak karşımıza çıkıyor.

Cameronbridge damıtımevinden, başharmancı Chris Clark tarafından harmanlanmasıyla ortaya çıkan Dimple Golden Selection içeriğinde malt ve tahıl viskileri barındırmaktadır. Gelnkinchie damıtımevinden gelen maltların kalbinde yattığı ekspresyon %40 alkol oranı ile ikonik şişesine doldurulmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Narenciye, vanilya, baharat, çiğ alkol ve çiçeksi kokular.

Skor: 71

Damak

Yeşil üzüm, narenciye, baharat, vanilya, çimensi ve çiçeksi tatlar.

Skor: 72

Bitiş

Kısa bir bitiş. Vanilya, narenciye, baharat ve çiçeksi aromalar.

Skor: 69

Genel

Dimple Golden Selection ikonik şişesi ile raflarda gerçekten insanların gözünü alan bir ekspresyon olarak o etkiyi malesef burun, damak ve bitiş profillerinde tam olarak yansıtmıyor. Günlük içim için elverişli olan bir ekspresyondur diyebileceğimiz Dimple Golden Selection ülkemizde erişimi kolay bir viski.

Skor: 71

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et