Crown Royal Northern Harvest Rye

Yazan: theviski
983 görüntüleme
Viski: Crown Royal Northern Harvest Rye
Alkol Oranı: %45
Damıtım Evi: Gimli Damıtımevi
Şişeleyici: Crown Royal
Köken: Kanada
Tip: Çavdar Viskisi
Yaş: NAS

Crown Royal markası ilk olarak 1939 yılında Seagram firmasının başkanı olan Samuel Bronfman tarafından Kral 6.George ve eşi Kraliçe Elizabeth’in ülkeyi ziyareti sırasında tanıtıldı. 1964 yılına kadar sadece Kanada iç pazarında satılan Crown Royal ilk olarak Amerika pazarı olmak üzere diğer ülkelrdede bu tarihten sonra satılmaya başlandı. Üretimini şirketin damıtımevi olan Gimli Manitoba’da gerçekleştiren Crown Royal, olgunlaştırma işlemlerini Amherstburg Ontario’da gerçekleştirmektedir. 1992 yılına kadar Waterloo, Ontario’daki damıtımevinde de üretilen Crown Royal 2000 yılı itibariyle Diageo tarafından satın alınmıştır.

Crown Royal Northern Harvest Rye 2016 Jim Murray tarafından yılın viskisi seçilmesinin ardından yüksek popülerite kazanan bir ekspresyon. İçeriğinde %90 gibi yüksek bir oranda çavdar bulunduran viski, markanın Gimli damıtımevinde damıtılmasının ardından Amherstburg Ontario’da olgunlaştırılıyor ve %45 alkol oranıyla şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Çavdar, baharat, mentol, narenciye, tropik meyve, muz, bal, kiraz ve kuru meyve kokuları.

Skor: 84

Damak

Mentol, muz, tropik meyve, çavdar, narenciye, bal, marzipan, baharat ve çimensi tatlar.

Skor: 81

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Mentol, çavdar, bal, baharat ve marzipan aromaları.

Skor: 78

Genel

Crown Royal Northern Harvest Rye çavdar viskisi sevenler muhakkak denemesi gereken bir ekspresyon. Kıvamlı yapısı son derece keyifli bir içim deneyimi sunarken burundaki kokularn çeşitliliği aklınzda muhakkak yer edecektir.

Skor: 81

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et