Craigellachie 9 A.D.Rattray Cask Collection

Yazan: theviski
427 görüntüleme
Viski: Craigellachie 9 A.D.Rattray Cask Collection
Alkol Oranı: %60
Damıtım Evi: Craigellachie
Şişeleyici: A.D.Rattray
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 9

Andrew Dewar ve William Rattray tarafından 1868’de kurulan A Dewar Rattray, Fransız şarapları, İtalyan alkollü içkiler ve zeytinyağı ithalatçısı olarak ticarete başladı. Şirket malt ve tahıl viskilerinin harmanlanması ve depolanması alanında da uzman olarak kendini kanıtladı.Daha önce Morrison Bowmore Distillers’ın ve Andrew Dewar Rattray’in dördüncü nesil soyundan olan Bay Tim Morrison, A.D. Rattray’in şu anki sahibidir.

Portföylerinde Stronachie, Cask Islay ve Bank Note ve A.D. Rattray Fıçı Koleksiyonu yer almaktadır. Craigellachie 6 yıl bourbon 3 yılda şeri fıçılarında bekletilerek sadece 339 şişe ile sınırla sayıda piyasaya sürülmüştür.%60 alkol oranı ile fıçı çıkışı olarak şişelenmiştir.

Tadım Notları

Burun

Burun biraz kompleks. Çimen yoğun olarak geliyor.Karamel ve çiçeksi notalar belirgin.

Skor: 82

Damak

Damakta sherry ön planda. Dolgun ,gövdeli ve zengin. Kuru meyva baskın, lotus bisküvi, sütlü çikolata , mint, badem, adet aftereight çikolatası yer gibi. Baharat her yudumda başrolde.

Skor: 85

Bitiş

Bitiş uzun ve baharatlı.

Skor: 85

Genel

6 yıl bourbon , 3 yıl sherry fıçılarda beklemiş damakta tam bir patlama yaşayan bir ekspresyon , fazlasiyle tatmin edici. Sadece 339 şişe olarak üretilmiş olduğunu bilmenin hazzıyla her yudumda ayrı bir keyif verdi.

Skor: 84

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et