Canadian Club

Yazan: theviski
1910 görüntüleme
Viski: Canadian Club
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Canadian Club
Köken: Kanada
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Yıl 1858 Kanada’da başarılı bir tahıl tüccarı olan Hiram Walker’ın, kendi viskisini üretmek istemesi neticesinde doğdu. Kanada’da başarılı olan Hiram Walker’ın viskisi o dönemler beyefendiler kulüplerinde çok revaçta olduğu için, “Club Whisky” olarak anılmaya başladı. 1910’lu yıllara gelindiğinde A.B.D’de ithal edilen viskilere etiketlerinde menşei ülke yazma zorunluluğu gelince Hiram Walker viskisinin adını “Canadian Club” olarak değiştirdi. Marka esas başarısını ve büyümesini 1920’lerde A.B.D içki yasağı döneminde elde etti. O dönem marka A.B.D’de kaçakçılığı yapılan bir numaralı viskiydi. Marka günümüzde Japon devi Suntory’nin Jim Beam’i satın almasıyla ortaya çıkan BeamSuntory grubu çatısında faaliyet göstermektedir.

Tadım Notları

Burun

Alkol kokusu, meşe ve vanilya, tahıl, karabiber kokuları.

Skor: 50

Damak

Çavdar, vanilya, biraz narenciye ve az miktarda baharat.

Skor: 51

Bitiş

Kısa bir bitiş. Çiğ alkol ve tahıl.

Skor: 42

Genel

Canadian Club ülkemizde satışı olsada çok tercih edilen bir viski değil. Belirgin olmayan bir burun profili, alkolün ardına saklanmış belirsiz aromalar bizleri Canadian Club’dan biraz uzaklaştırıyor. Damak ve burun böyle olunca bitişte haliyle belirsiz ve kısa oluyor.

Skor: 48

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et