Buffalo Trace

Yazan: theviski
667 görüntüleme
Viski: Buffalo Trace
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Old Oscar Pepper
Şişeleyici: Buffalo Trace
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Burbon
Yaş: YBV

Buffalo Trace damıtımevi Amerika Birleşik Devletlerin’deki aralıksız üretim yapan en eski damıtımevlerinden birisidir. Tarihi 1775 yılına Hancock ve Wills Lee kardeşlere kadar uzanan damıtımevi tam anlamıyla 1812 yılında Harrison Blanton tarafından inşa edilmiştir. 1870 yılında damıtımevi Edmund H. Taylor tarafından alındıktan sonra Old Fire Copper adı verilen damıtımevi, 8 yıl sonra George T. Stagg tarafından satın alınmıştır ve adı Old Oscar Pepper damıtımevi olarak değişmitir. Damıtımevine Amerikan Alkol yasakları döneminde tıbbı ihtiyaçlar için viski üretimine izin verilmiştir. 1972 yılında Gary Gayheart damıtımevinde başharmancı olmuştur ve bu görevi 2005 yılına kadar devam ettirmiştir. 2016 yılında 200 milyon $ yatırım yapılan damıtımevinin günümüzdeki üretim kapasitesi yıllık 10 milyon litredir. Damıtımevi Frankfort, Kentucky’de yer almakta olup damıtımevinin sabi Sazerac firmasıdır.

Damıtımevinin bayrak taşıyıcı ekspresyonu olan Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon, 1999 yılında piyasaya sürülmüştür.Reçetesinde mısır, çavdar ve maltlanmış arpa barındıran ekspresyon tarihi depolarda ısı dengesinin ideal olduğu orta katlarda olgunlaştırılmaktadır. her parti üretimi en fazla 40 fıçıdan yapılan eksresyon International Wine & Spirit Competition 2019’da altın madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Karamel, meyan, olgun muz, mentol, limon, zencefil, puro, mısır, çavdar, baharat ve çimensi kokular.

Skor: 80

Damak

Karamel, olgun muz, vanilya, mentol, limon, narenciye, meşe, tütün, kuru yemiş, mısır, çavdar, baharat ve çimensi tatlar.

Skor: 83

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Mısır, karamel, muz, vanilya ve baharat aromaları.

Skor: 83

Genel

Buffalo Trace, zengin aromaları dengeli yapısı ve uzuna yakın bitişiyle her yudumda aldığınız keyifi arttıran bir ekspresyon. Farklı ve keyifli burbon deneyimi yaşamak isteyenlerin kesinlikle gördüğü yerde denemesi gerekli.

Skor: 82

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et