Aberfeldy 12

Yazan: theviski
2385 görüntüleme
Viski: Aberfeldy 12
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Aberfeldy
Şişeleyici: Aberfeldy
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

Aberfeldy Damıtımevi 1898 yılında John Dewar ve oğulları tarafından Aberfeldy kasabasının doğusunda kurulmuştur. Birinci Dünya Savaşı sırasında arpa ihtiyacından dolayı 1917 ve 1919 yılları arasında faaliyetlerini durduran damıtımevi, İkinci Dünya Savaşı sırasında da aynı kaderi yaşamış ve taleplere cevap verebilmek adına olgunlaştırma sürelerini 3 ila 7 yıl arasına çekmek zorunda kalmıştır.

Aberfeldy 12, amerikan beyaz meşe ve kullanılmış bourbon fıçılarda beklemiş viskilerin 12 yıl olgunlaştırılıp evlendirilmesi ile 1999 yılında ortaya çıkmıştır. Bu ekspresyon “The San Francisco World Spirits Competition”’da toplamda üç madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Karamel, vanilya, bal, erik, narenciye, kuru meyve, kuru üzüm ve çiçeksi kokular.

Skor: 76

Damak

Narenciye, limon, bal, erik, baharat, koyu meyve, kuru meyve, zencefil,malt, meşe ve çiçeksi tatlar.

Skor: 80

Bitiş

Uzun bir bitiş. Narenciye, zencefil, malt, kuru yemiş ve karamel aromaları.

Skor: 81

Genel

Yumuşak bir içime sahip olan Aberfeldy 12 dolgun ve lezzetli ve meyve tatlarını barındıran hoş güzel ve görece kolay bulunan bir viski.

Skor: 79

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et