Gerçekleşen Etkinlikler

Yazan: theviski

Smokehead Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Viskici dostlar, 27 Mart 2021 Cumartesi günü Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumuyla Ian Macleod grubuna ait olan Smokehead (Islay bağımsız şişeleyici) markasının Smokehead Islay Single malt, Smokehead 18 Extra Black, Smokehead Rock Edition II, Smokehead Extra Rare, Smokehead Sherry Bomb ve Smokehead High Voltage Ekspresyonlarını tattık. Gecenin en beğenilen ekspresyonları Smokehead Extra Rare ve Sherry Bomb olurken, diğer ekspresyonlarda katılımcılardan güzel geridönüşler aldı. Ekspresyonları tattıktan sonra damıtımevi tahmininde bulunduğumuz bu eğlenceli tadımda Smokehead Rockedition tüm katılımcıların oy birliği ile Ardbeg ramıtımevinden gelen viskilerin şişelenmesi ile ortaya çıktığı görüşü en tutarlı tahminlerden birisi oldu. Herkese keyifli ve sağlıklı günler dileriz.

Kilchoman (Online Tadım)

Merhaba sevgili viskici dostlar, 06.03.21 akşamı normal tadımlarımızın dışında yine zoom üzerinden mini bir tadım gerçekleştirdik. Ülkemize çok yeni giriş yapan Kilchoman Machir Bay ve Sanaig ekspresyonlarını deneme fırsatı bulduk. Bu güzel iki ekspresyonu büyük bir emek sonucu ülkemize getiren @viskidostu @turkishwhiskysociety Mustafa bey davetimizi kırmayıp tadımımıza katılarak ayrıca renk kattı. Bu güzel akşamda Oytun Gökçe’den Kilchoman damıtımevi hakkında bilgiler edinirken, Mustafa bey den ise bu süreçte yaşadıklarını ve deneyimlerini dinleme fırsatı bulduk. Her iki ekspresyonda katılımcılar tarafından fazlasıyla beğenilirken Machir bay daha çok beğenilen taraf oldu diyebiliriz. Sanaig ise daha çok sherry severlerin gözdesi oldu. Elini taşın altına koyarak bu müthiş ekspresyonları ülkemize getiren Mustafa beye tekrar teşekkürlerimizi borç biliriz.

Japon Viskileri Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Viskiciler, Bugün sizlere 26-27 Şubat tarihlerinde gerçekleştridiğimiz “Japon Viskileri” tadımından bahsetmek istiyoruz. Viskici dostların yoğun ilgisi üzerine iki gün üstüste gerçekleştirdiğimiz tadımımızda Duty Free’lerde sık sık karşılaştığımız Togouchi, tek tahıl viskisi olan The Chita, Japon viskisi denilince aklımıza ikonik şişe tasarımıyla ilk gelen viskilerden olan Hibiki Japanese Harmony, Kamiki Blended Malt Whisky, Kamiki Sakura Wood ve son olarak Yamazaki Distiller’s Reserve ekspresyonlarını Oytun Gökçe’nin hem Japon tarihini hemde Japon’ların viski ile olan hikayesini anlattağı güzel bir sunum ile tattık. Her iki gecede Kamiki, Hibiki ve Yamazaki ekspresyonları viskiciler tarafından çok beğenildi. Toguchi ise tadıma katılan dostların ilgisini çekmeyi başaramadı.

Islay Tadımı (Online Tadım)

Merhaba viskici dostlar, 06.02.21 Cumartesi akşamı zoom üzerinden yine çok keyifli bir tadım gerçekleştirdik. Kış günlerinin vazgeçilmezi olan Islay viskilerinden 5 farklı ekspresyonu Oytun GÖKÇE’nin bilgilendirici ve keyifli sunumuyla tatma fırsatı bulduk. Sırasıyla, ülkemizde bulma imkanımızın olmadığı bağımsız şişeleme Ileach peated, turbasız bir Islay viskisi olan Bruichladdich The Classic Laddie, turbalı viski severleri memnun eden Laphroaig Quarter Cask, yine turba miktarı diğer Islay viskilerine göre çok az olan Bunnahabhain 12 ve son olarak etikende Super heavily peated ibaresini barındırıp 167 PPM’lik fenol miktarına sahip olan Octomore 08.1 ekspresyonlarını tattık. Son olarak ise sunum bittikten sonra muhabbetimize devam edebileceğimiz hemde Islay bölgesine selam çakabileceğimiz bir ekspresyon olan Black Label Islay origin viskilerini tattık. Tadım sonunda oy çokluğu ile gecenin kazananı yüksek PPM miktarına rağmen çok zarif bir viski olarak nitelendirilen Octomore 8.1 oldu. Bu soğuk kış günlerinde umarız kadehinize koyduğunuz bir Islay viskisi ile ısınırsınız…

Longmorn & Caperdonich Tadımı (Online Tadım)

Merhaba sevgili viskiciler, 16 Ocak 2021 cumartesi akşamı Oytun GÖKÇE’nin sunumuyla gerçekleştirdiğimiz Longmorn & Caperdonich online tadımımızdan bahsetmek isteriz. Tadım seçkimiz, ülkemize çok yeni giriş yapan ve Secret Speyside Collection da yer alan 4 ekspresyondan oluştu. Chivas harmanlarında olduğunu bildiğimiz Longmorn damıtımevinden 18 ve 23 yıllık ekspresyonlarını ve 2002 yılında kapandıktan sonra 2011 yılında yıkılan Caperdonich damıtımevinden ise 18 ve 21yıllık peated ekspresyonlarını denedik. Gecenin sonunda Longmorn 18 büyük bir çoğunluğun favorisi seçilirken, fiyat performans açısından değerlendirildiğinde de birinciliği kaptırmadı. Turbalı viski severlerin gözdesi ise Caperdonich 18 Peated oldu. veviski hesabı ile tanıdığımız, viski blogger ı ve mentörü sevgilli Barış Mercan, katılımcılarımız arasında yer alarak tadımımıza ayrıca renk kattı. Umarız ülkemizde, Secret Speyside Collectionda yer alan Glen Keith ve Braeval damıtımevlerinden ekspresyonlarıda görme fırsatı buluruz.

Grant's Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Viskici dostlar, 26 Aralık 2020 Cumartesi akşamı Ege Aslan’ın sunuuyla çok keyifli bir Grant’s tadımı gerçekleştirdik. Tadımda Grant’s Family Reserve Triple Wood, Grant’s Ale Cask Finish, Grant’s 8 Sherry Cask, Grant’s 12, Grant’s Smoky Triple Wood ve Monkey Shoulder Smokey Monkey Ekspresyonlarını deneyimleme şansı bulduk. Gecenin favorisi açık ara Dünyanın ilk bira fıçısında bitiş verilen ekspresyonu olan, Grant’s Ale Cask finish oldu. 2020 yılının son tadımında viskici dostlarla hem güzel bir tadım gerçekleştirdik hemde, viskileri beraberce değerlendirme fırsatı bulduk. Tadımın son viskisi olan Monkey Shoulder Smokey Monkey ise isli viski severleri son derece memnun etti. Şimdiden tüm viskicilere iyi seneler diler 2021 yılının tüm dostlara sağlık, mutluluk ve birbirinden farklı viskiler vermesini dileriz.

Glenmorangie & Ardbeg Tadımı (Online Tadım)

09 Aralık 2020 Çarşamba akşamı yine maalesef eve kapanmak zorunda kaldığımız bir günde, birbirinden farklı ve yeni viskileri viskici dostlarımızla beraber tattığımız keyifli bir online tadım gerçekleştirdik. Dünyaca ünlü Fransız marka Louis Vuitton Moet Hennessy firmasının sahip olduğu Glenmorangie ve Ardbeg ekspresyonlarından güzel bir seçki hazırladık. Glenmorangie markasını Hakan YEGEN’in  sunumuyla , Ardbeg markasını Oytun GÖKÇE’nin sunumuyla yudumlarken karşılıklı hoş sohbetlerimizle bi süreliğine pandemi sorunundan uzaklaşıp çok keyifli vakit geçirdik. Kadehlerimizde sırasıyla, Missouri Ozark dağlarının yavaş büyümüş yaşlı meşe ağaçlarından yapılmış özel fıçılarda olgunlaştırılmış Glenmorangie Astar, bir travel retail olarak sunulan ve Legends serisinin son halkası Glenmorangie Tarlogan, formülünde çikolata maltı barındıran markanın en dikkat çekici ekspresyonlarından biri olan Glenmorangie Signet, piyasaya yeni sürülen 5 yaşında olan genç bir islay viskisi küçük canavar Ardbeg Wee Bestie ve son olarak gerçek bir canavar olan yüksek alkollü şişelenen Ardbeg Corryvreckan , yerlerini aldılar.

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et