Gerçekleşen Etkinlikler

Yazan: theviski

15 Tadımı (Online Tadım)

19 Kasım 2020 Perşembe  Hakan YEGEN’in keyifli sunumuyla gerçekleştirdiğimiz 15’likler tadımında hem çok güzel ekspresyonlar tattık hem de bu pandemi ortamında buluşamadığımız dostlarımızla online da olsa hasret giderdik. Sırasıyla Singleton of Dufftown 15, Dalwhinnie 15, Glenfarclas 15, Dalmore 15, Benromach 15 ve son olarak Bowmore 15 ile belkide arada sıkışmış olan 15 yıllık viskileri deneyimleyip kendi aramızda tartışma fırsatı bulduk. Gecenin tartışılmaz şampiyonu oy çokluğu ile Speyside karakterini hoş bir is dokunuşu ile hissettiğimiz Benromach 15 oldu. En yakın zamanda daha sağlıklı günlerde yüz yüze tadım yapma dileğiyle geceyi sonlandırdık

Compass Box Tadımı

05 Kasım 2020 Perşembe Ege ASLAN’ın keyifli sunumuyla Atlı Otel’de gerçekleştirdiğimiz Compass Box tadımında viskici dostlarla biraraya geldik.  Bu keyifli gecede ülkemizde satışı bulunmayan bağımsız şişeleyiciliğe ve İskoç viskilerine yeni bir soluk getiren Compass Box markasının The Oak CrossThe Story of the Spaniard, markanın imza niteliğindeki ve ilk çıkardığı ve tahıl harmanı ekspresyonu olan Hedonism, Spice Tree ve The Circle ekspresyonlarını yudumladık. Gecenin en beğenilen ekspresyonu Spice Tree olurken şişelerin etiket tasarımları viskiciler tarafından beğeni topladı.

Teeling Tadımı

08 Ekim 2020 Perşembe günü Oytun Gökçe’nin renkli sunumuyla, Subaşı Restaurant’ta gerçekleştirdiğimiz Teeling  dikey tadımında viskici dostlarla biraraya geldik. Bu keyifli gecede ülkemizde satışı bulunmayan Teeling Single Pot Still, Teeling Brabazon Bottling Series No:2, Teeling Stout Cask Finish, Teeling 12 YO Revival V ve Teeling 24 YO Vintage Cask Collection ekspresyonlarını tatma fırsatı bulduk gecenin beklenmeyen misafiri ise ülkemizde de satışta bulunan Teeling Small Batch Rum Cask Finish oldu. Tadım akşamında gecenin yıldızı açık ara 2019 yılında viski dünyasının en prestijli viski yarışması olarak görünen World Whiskies Awrds’ta Dünya’nın en iyi Tek Malt Viskisi ödülünü kazanan Teeling 24 YO Vintage Cask Collection oldu. Kazandığı ödülün hakkını kadehlerimizde fazlasıyla bizlere ispatlayan ekspresyon uzun süre hafızalarımızdan çıkamayacak. Gecenin ikinci yıldızı ise Teeling 12 YO Revival V ekspresyonu oldu. Teeling Single Pot Still ekspresyonu ise fiyat performans başarısı ile dikkatleri üzerine çekti. İrlanda viskilerinin yükselişte olduğu son yıllarda, tattığımız Teeling ekspresyonları bize bunun sebebini ispatlar nitelikte oldu.

+1 Tadımı

6 Ekim Perşembe 2020 günü Efes’in 2020 yılında çıkardığı +1 ürünlerini Ankara Central Bar’da Oğul TÜRKKAN’ın keyifli sunumuyla deneyimledik. Oğul TÜRKKAN’dan biranın yolculuğunu dinlerken kadehlerimizde, Efes’in İzmir’deki Ar-Ge merkezinde geliştirilen Türkiye’de ve dünyada lager biranın standardını belirleyen +1 Dinlendirme tekniği (+1 dinlendirme tekniği bira üretim prosesinde maltın dinlenme süresini 2 katına çıkaran, malt lezzetlerinin biraya daha fazla geçmesini sağlayan aşamaya verilen isim) ile üretilmiş biralarımızı yudumladık. Bu güzel gecede başta Oğul TÜRKKAN olmak üzere emeği geçen herkese teşerkkür ederken Efes’in başarılarının devamını dileriz.

Glenfiddich Tadımı

Türkiye’de ve dünyada tek malt viski denilince akla ilk gelen markalardan olan Glenfiddich marka elçisi Gürkan GÜMÜŞ ile beraber çok keyifli bir tadım etkinliği gerçekleştirdik. 03.09.2020 tarihinde Ankara Dafne Restaurant’ta gerçekleştirdiğimiz tadımımızda, açık havada sosyal mesafe kurallarını gözeterek Glenfiddich 15, Glenfiddich 18 devamında ise Exprimental serisinden Glenfiddich Project XX , Glenfiddich IPA Expriment ve Glenfiddich Fire & Cane ekspresyonlarını yudumladık.

18 Tadımı

Uzun bir pandemi arasından sonra mevsim açık havada bir tadım yapmaya izin verirken, sosyal mesafe kurallarına uygun bir etkinlik düzenleyerek Viskici dostlarla;  Glenlivet 18 (%43 derecelik eski şişe), Glenmorangie 18, Aberlour 18, Dalmore 18 ve Bowmore 18 ekspresyonlarında oluşan bir tadım gerçekleştirdik. Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumu ve açık havada viskici dostlarla buluşmanın verdiği keyif ile güzel bir tadım gecesini daha geride bıraktık.

JAHIT Tadımı ( Online Tadım)

JAHIT Tadımı ile Zoom uygulaması üzerinden Japonya, ABD, Hindistan, İrlanda ve Tayvan viskilerinden örnekleri tattığımız ayrıca tadımda yeralan ülkelerin viski kültürleri ve markalar hakkındaki bilgileri Ege ASLAN’nın sunumuyla deneyimledik.

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et